20.08.2012

Przejazd autem przez Hochalpenstrasse, podjazd do najwyższego punktu widokowego Edelweissspitze (2571 m n.p.m.) 

Hochalpenstraasse to szalenie widokowa, przepiękna droga wysokogórska. Uwielbiana przez motocyklistów oraz kolaży, przed którymi w szczególności chylę czoła. Hochalpenstrasse to malownicza droga, pełna serpentyn i wąskich podjazdów, stromych zjazdów, ciasnych zakrętów, z dużą liczbą punktów widokowych, z których można podziwiać panoramę Alp. A jest co podziwiać, bo z trasy można zobaczyć ponad 30-ci alpejskich trzytysięczników! Drogę wieńczy widok na najwyższy szczyt Austrii Grossglockner oraz najdłuższy we wschodnich Alpach lodowiec Pasterze.

Gerlach i Alpy:-)!

Podlesice, kurs wspinaczkowy, 06-10.05.2015r

Dupozjazdy:-)


Widok na Dolinę Pięciu Stawów z Koziego Wierchu

Czarny Staw pod Rysami.....wiało jak cholera!:-)

W drodze na Świnicę

Jeden z naszych pierwszych wyjazdów. Wtedy dotarło do nas, że raki to całkiem przydatny sprzęt:-)

Zejście z Kopy Kondrackiej....Wtedy wszystko nam się PODOBAŁO:-)

Moje pierwsze spotkanie z Orlą Percią. Szczerze....byłam przerażona! Ania już była na Orlej Perci i doskonale wiedziała co przed nami. Filmik jest nagrany na podejściu do Koziej Przełęczy, a dalej było już tylko gorzej...... ale.....bardzo, bardzo mi się podobało:-)

Kościelec.

Kurna, ileż razy próbowałyśmy wejść na tą górę, to chyba nie zliczę. Raz to ja się zestrachałam, bo gdy napatrzyłam się co ludzie wyprawiali tuż pod samym szczytem, to powiedziałam Ani: "Nie wejdę tam, i koniec". I nie weszłam. A głupia była jak but, bo to podejście łatwe jest, tylko ludziska czasami sprawę komplikują. Drugi raz burza, kolejny raz pioruny, jeszcze później oblodzenie. Ale finalnie udało się w pełnym słońcu:-)


 

 

Tour Ronde 3792m np.m., Alpy,

Filmik udostępniony dzięki uprzejmości Maćka Ciesielkiego (przewodnik IVBV).